Nieuwe aanhoudingen voor geweld in Den Haag Zuidwest

10 February 2023, 15:56 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Politie

Opnieuw zijn er verdachten aangehouden voor de vechtpartij op een schoolplein in Den Haag op 27 december 2022. Het gaat om drie jongens van 14, 16 en 16 jaar oud. Ze zijn vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die hun voorarrest heeft geschorst. Dat beteent dat ze onder voorwaarden weer op vrije voeten zijn gesteld, maar wel verdachten blijven.

In Den Haag Zuidwest waren eind december meerdere geweldsincidenten tussen twee groepen jongeren. Op 22 december werd na een schoolfeest gevochten en gestoken in een tram, in beide groepen raakte iemand gewond. Op 27 december werd 's middags een 13-jarige jongen naar een schoolplein gelokt en zwaar mishandeld. Die avond zocht de jongen zijn belagers op bij een avondwinkel waar ze vaak hangen en stak daar een 15-jarige jongen neer.

De drie jongens die woensdag zijn aangehouden in verband met de vechtpartij op het schoolplein worden verdacht van openlijke geweldpleging. Een van de verdachten is de jongen die 's avonds bij de avondwinkel werd neergestoken.

Aanhoudingen

Voor de verschillende incidenten zijn nu in totaal twaalf mensen opgepakt. Zeven zitten er nog vast, van de anderen is het voorarrest geschorst. Zij zijn wel nog steeds verdachte. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.